European Prague Open 2021

european-prague-open-2021

O víkendu proběhl v Praze turnaj European Judo Open. Letos nebyl turnaj rozdělen buď pouze pro muže, nebo pro ženy, ale byl společný a tak se na něm mohla představit skoro celá širší česká reprezentace. A jak se našim judistům vedlo? I když byla celková účast vzhledem k pandemické situaci o něco slabší, dokázali naši judisté předvést velmi pěkné výkony.

Lukáš Krpálek

Začněme tím nejočekávanějším. Lukáš Krpálek si jako hlavní favorit dokázal po neúspěšném turnaji v Tel Avivu opět dokázal v Praze dojít pro medaili a to hned zlatou. Přestože se jeho vítězství v turnaji očekávalo, mělo pro něj určitě svou velkou hodnotu i po psychické stránce. Navíc mu turnaj alespoň z části dokázal nahradit výpadek tréninkových kempů v Japonsku. Neztratili se ale i další naši judisté. Věra Zemanová stejně jako Jakub Ječmínek získali po velmi pěkných výkonech stříbrné medaile. Stejně příjemný byl i zisk bronzových medailí v podání Jaromíra Musila a Adama Kopeckého. Zejména vystoupení Adama Kopeckého jsou v jeho věku, společně s jeho předchozími výsledky, velkým příslibem do budoucna. Úspěšné vystoupení české reprezentace doplnili pátými místy Renata Zachová (která bohužel pro zranění nemohla absolvovat zápas o bronz), Alice Matějčková, Antonín Dvořáček a sedmým místem Jan Svoboda.

Věra Zemanová a Jakub Ječmínek

Ostatním českým judistům se dařilo méně. David Dudy, Filip Ivanka, Radim Knápek, Radomír Musil a Eduard Zděnovec dokázali vyhrát své úvodní zápasy, ale neprošli přes své další soupeře. Tomáš Binhak, Karel Buriánek, Adam Bydžovský, Lukáš Hlaváček, David Klammert, Mikuláš Meško, Ivan Petr, Michal Pfaf, Matěj Silvestr, Pavel Švec, Michaela Kulíková, Kristýna Polášková a Anna Skalská bohužel prohráli již své úvodní zápasy.

Jaromír Musil a Adam Kopecký