Slovník pojmů

3 B C D E F G I J K L M N O P R S T V W

360°

Výrobní systém pro jednolitý horní kus obuvi zajišťující rozložení přirozené hmotnosti při dopadu nohou.

Balance

Tuhý kus mezi mezipodešví a přední podešví, aby se zabránilo kroucení a stabilizoval se krok v prudkých terénech.

Bavlna

Bavlna je přírodní vlákno charakterizované svým chladivým účinkem a velkým komfortem. Bavlna je velmi savá a může odpařovat 50% své vlastní hmotnosti ve vlhkosti, aniž by na dotek bylo cítit, že je vlhká.

Biobavlna

Organická (Bio/Eco) bavlna je na dotek jemnější, protože vlákno má více chmýří a není porušeno žádnými chemickými přípravky. Tkaniny z organické bavlny procházejí nižším stupněm zpracování, a jsou tak trvanlivější a odolnější, pružnější, pevnější,…

Brama

Tato technologie udržuje tělo sportovce v konstantní teplotě díky své vynikající přizpůsobivosti, konzistenci a prodyšnosti. Kromě toho má látka při kontaktu s tělem sportovce skvělou vlastnost - je hladká, což zabraňuje nepříjemnému odírání pokožky.

C2S

Stélka a mezipodešev vyrobená z EVA s perforovaným buněčným systémem umožňujícím lepší odpružení a rychlejší regeneraci tvaru. Při pohybu v tomto segmentu se rozšiřuje poskytování odpružení a zlepšuje se pohyb sportovce.

Compression

Ultra úzký střih, který zvyšuje flexibilitu a sportovní výkon.

Dribling

Gumová podrážka vhodná pro všechny povrchy: středně vysoká absorpce nárazů, středně vysoká pružnost, vhodné pro všechny váhy, vysoká odolnost proti otěru.

Durability

Technologie zajišťující vyšší odolnost podešve díky vysoce odolné pryži, která zpomaluje opotřebení způsobené otěrem, čímž prodlužuje životnost boty.

Elastan

Syntetické vlákno se vyznačuje vysokou pružností a odolností. V Severní Americe je také známo jako Spandex. Lycra je známá ochranná známka elastanu.

Eva+

Materiál použitý pro mezipodešev a vložku zlepšující odpružení a absorbováním nárazu nohy. Tato komponenta se vyznačuje tím, že se její tvar získá snadněji ve fázi přechodného pohybu.

EXOCounter

Vnější opěrka poskytuje lepší ochranu a zlepšuje stabilitu.

Fitted

Střih navržený pro zdůraznění obrysů těla bez zúžení nebo komprese.

Flatlock

Systém plochých švů zabraňující nepříjemnému tření.

Fleece

Fleece je materiál známý pro svou schopnost tepelné izolace a lehkost. Fleece je jemný na dotek, ale také velmi odolný.

Flexo

Drážkovaný flex systém umístěný ergonomicky na podešvi nabízí nejlepší přechod od paty k špičce v každém kroku. Na patě umožňuje pouze ohýbání podešve, poskytuje lepší přilnavost a přirozenější a pružnější pohyb.

FullDualPulsor

Dvojitý fylonový systém využívající různé hustoty k optimalizaci odpružení. S větší hustotou přichází větší stabilita, zatímco nižší hustota zvyšuje lehkost. Tato technologie poskytuje sportovci flexibilitu a lepší odpružení při dopadu nohou.

GloveSystem

Systémová vložka mezi mezipodešví a svrškem obuvi poskytuje větší pohodlí a snížení hmotnosti, což vede k jedinému kusu. Obě části jsou sešity dohromady ploché a bez výrazných švů.

Interlock

Materiál Interlock nabízí jemný a kompaktní povrch. Je roztažitelný, odolný a snadno se udržuje.

Jacquard

Žakárové materiály se vyznačují svým pleteným efektem a složitými vzory.

JomaSportech

Vstřikovaná pryž, což znamená, že v horní části boty nejsou švy ani jiné pevné materiály. Systém poskytuje lehkost, pohodlí, větší flexibilitu a lepší přizpůsobení nohám. Jeho tloušťka je variabilní v závislosti na ochraně a odolnosti požadované pro…

Knit

Pletené materiály se vyznačují žebrovanou strukturou, jsou pevně pletené a rozebíratelné.

Knitted Jersey

Pletené materiály jsou pohodlné, lehké, roztažitelné a flexibilní. Vyznačuje se jemností na dotyk a žebrováním.

LacePocket

Speciální kapsa umístěná na jazyku, která umožňuje uschování tkaniček, což jim brání v rozvázání, nebo zachycení v náročných terénech. Používá se v trekingových modelech.

M-Counter

Speciální podpora v patě. Design této obuvi se od klasického designu liší, protože se podporou v této oblasti zvětší prostor, aby se zabránilo odírání nohy.

Nahoru