Šampioni zítřka: ME juniorů Hague 2023

Malebné město nizozemský Haag hostilo o uplynulém víkendu Mistrovství Evropy juniorů EJU, kde se sešly budoucí hvězdy evropského juda, aby předvedly svůj talent na žíněnce. Turnaj s účastí 43 národů a 366 sportovců sliboval intenzivní boje a nezklamal.

Den 1: Slibný začátek

Úvodní den připravil půdu pro akční víkend. V kategorii do 60 kg předvedl své umění Yehonatan Veksler z Izraele, který si zajistil zaslouženou stříbrnou medaili.

Armén Ashik Andreyan, také ve stejné kategorii, ukázal svou sílu a techniku a vybojoval bronz.

A konečně Portugalec Miguel Gago přidal na vzrušení ziskem bronzové medaile v kategorii do 66 kg a ukázal své pozoruhodné odhodlání a talent.

 Mag_Judo_EM_The-Hague_Gago_bronze

2. den: Britský triumf, rakouská radost a ukrajinská dokonalost

Druhý den šampionátu byl svědkem vítězství Velké Británie a Luke Daviese, který získal bronzovou medaili v kategorii do 73 kg.

Ukrajinec Igor Tsurkan navázal na úspěchy stříbrnou medailí v kategorii do 81 kg. Jeho pozoruhodný výkon demonstroval jeho potenciál stát se budoucím šampionem v judu.

Rakušanka Elena Denggová přivezla domů bronzovou medaili v kategorii do 70 kg a během této prestižní akce předvedla svůj velký talent.

Mag_Judo_EM_The-Hague_Elena-Dengg3_bronze

Den 3: Pozoruhodný závěrečný akt

Když se šampionát chýlil ke konci, vzrušení dosáhlo až téměř horečky. Yuliia Kurchenko z Ukrajiny předvedla svou důslednost, která ji vynesla bronzovou medaili v kategorii -78 kg. Medaile v Haagu přidala další kapitolu k jejímu působivému rekordu poté, co se jí podařilo získat stříbrnou medaili během nedávné Grand Prix seniorů IJF v Záhřebu.

Mag_Judo_EM_The-Hague_Yuliia-Kurchenko_bronze

V kategorii těžké váhy Giannis Antoniou z Kypru prokázal svůj potenciál tím, že získal stříbrnou medaili ve váze +100 kg, což ilustruje, že talent juda nezná meze velikosti.

IPPONGEAR Team: 8 medailí, 7 národů

Tito sportovci, kteří pocházející ze sedmi různých národů předvedli v Haagu svůj individuální talent a potenciál. Společné úsilí týmu IPPONGEAR vedlo celkem k 8 medailím, které pokrývají širokou škálu váhových kategorií a států. Tito mladí sportovci jsou nepochybně budoucností tohoto sportu. Jejich obětavost, odhodlání a talent předvedené v Haagu zdůrazňují jejich slibnou budoucnost na evropské scéně i mimo ni.

Nemůžeme se dočkat, až budeme sledovat cestu těchto mladých sportovců a uvidíme, kam je budoucnost zavede.