European Open Oberwart 2022

2022-eo-oberwart-david-pulkrabek-02

Na European Open v rakouském Oberwartu odcestovala výprava 7 českých judistů. A i když se některým judistům nedařilo jak by si představovali, dokázala nakonec dovézt 2 bronzové medaile zásluhou Davida Pulkrábka a Davida Klammerta. 

Začněme nejprve od Davida Pulkrábka ve váze -60 kg. Ten začal v prvním kole volným losem, ale hned v druhé kole si dokázal poradit s domácím Nikolasem Rechbergerem a následně i s Kazachem Damirem Bolatbekovem. V semifinále sice nestačil v golden skóre na Richarda Vergnese z Francie, avšak v boji o bronz dokázal na ippon zdolat Davida Najiho z Maďarska a obsadil tak konečné 3. místo.

2022-eo-oberwart-david-klammert-02

David Klammert ve váze -90 kg měl cestu na stupně vítězů o něco delší. V prvním kole si musel poradit s Narejem Lackovicem ze Slovinska, poté i s Lukou Fettkoetherem z Německa. Ve čtvrtfinále však bohužel nestačil na Rakušana Wachida Borchashviliho a musel do repasáže. V té už ale opět zářil, když nejprve porazil Marka Van Dijka z Nizozemska a poté perfektním výkonem vyprovodil Shamila Borchashviliho z Rakouska. Stejně pěkný výkon jako u Davida Pulkrábka a další bronzová medaile pro české judisty.

2022-eo-oberwart-david-klammert  2022-eo-oberwart-david-pulkrabek

Ostatním členům výpravy se už tolik nevedlo. Všichni bohužel nezvládli hned svůj první zápas. Daniel Pochop ve váze -73 kg  podlehl Samuelu Gassnerovi z Rakouska, Mikuláš Meško podlehl ve váze -81 kg Lukasi Vennekoldovi z Německa, Jiří Petr ve váze -90 kg podlehl Novo Raicevicovi z Černé Hory, Martin Bezděk ve stejné váze prohrál s Francisem Damierem z Francie a svůj první duel nezvládl i Matěj Silvestr ve váze -100 kg proti Miklosi Cirjenicsovi z Maďarska. 

Oběma medailistům velmi gratulujeme.