Fitness klub

banner-fitness-klub

FUNKČNÍ FITNESS

Naše tělocvična a lekce fitness jsou zaměřeny na tzv. funkční fitness. Zapomeňte na nudné stroje, na kterých cvičíte stále jedno a totéž. Na všech pomůckách, které u nás najdete můžete posilovat všechny svalové partie. Lekce se tak stávají mnohem zábavnějšími - nikdy nevíte, co Vás čeká a žádná lekce není nikdy stejná. Mění se cviky, jejich pořadí i zvolené náčiní. Naše cvičení Vás navíc vrací ke kořenům přirozeného pohybu tak, abyste rostoucí kondici v relativním čase poznali na každodenních činnostech, které běžně provádíte v domácnosti, na zahradě i při Vašich oblíbených sportech.

 

HIIT je naše mantra

Základem všech našich lekcí je vysoce intenzivní intervalové cvičení, v angličtině HIIT (High Intensive Interval Training). Proč? Důvod je jednoduchý - je to cvičení, které na jedné straně relativně rychle zvyšuje Vaši kondici a na druhé straně má skvělé zdravotní účinky. Rychlé střídání intenzivní zátěže v krátkých časových úsecích, s krátkými pauzami pro odpočinek má blahodárný vliv na kardiovaskulární systém, nastartování metabolizmu a v neposlední řadě i na tolik žádané spalování tuků. Výzkumy prokázaly, že Vaše tělo může spalovat tuky až 24 hodin po tréninku formou HIIT.

 

Lekce jsou stejné a přece jiné

I když všechny lekce vychází ze stejného (HIIT) mechanizmu, přece je každá jiná. To v čem se liší je délka pracovního cyklu, délka přestávky, počet kol, druh potřebného náčiní a váha zátěže. Například lekce LadyFit nebo Boxing Fitness Academy jsou postaveny na velmi vysoké intenzitě a kardio cvicích, naproti tomu Workout je založen zejména na posilování s 80-85% maximální váhy, s kterou byste zvládli alespoň 1 cvik. Popis typu a zaměření naleznete u jednotlivých lekcí.

 

ČASTÉ OTÁZKY:

Je cvičení náročné a mám se toho obávat?

Cvičení náročné je, ale pokud Vás to uklidní je to náročné jak pro začátečníky, tak i pro vysoce pokročilé. U cvičení si totiž každý váhu i frekvenci určuje sám, podle své momentální kondice. Zatímco Vy jako začátečník budete cvičit třeba se 4 kg Kettlebellem, někdo pokročilý si vezme 16 kg Kettlebell. Zatímco Vy jako začátečník zvolíte tempo podle své kondice, pokročilý bude mít i s tou větší zátěží tempo vyšší. To však není rozhodující. I ten pokročilý byl někdy začátečníkem jako Vy a u nás se nikdo nikomu neposmívá, protože všichni si na své začátky v tělocvičně vzpomínají. Důležité je provádět cviky naplno. Po skončení lekce tedy budete unaveni Vy, i ti pokročilí a to je to, oč zde běží. Pouze snaha o maximální výkon Vás totiž posune dále ve Vaší kondici a za několik týdnů zjistíte, jak skvělé výsledky takové cvičení má.

Nikdy jsem necvičil(a), nebo už je to dlouhou dobu, mohu si to vyzkoušet?

Samozřejmě můžete. Nebudete první, ani poslední. Pro vyzkoušení máte dvě možnosti. Jednoduše přijít na skupinovou lekci, přidat se k ostatním a vyzkoušet, zda Vás cvičení baví a zvládnete ho. Nebo si přihlásit na soukromou lekci a vše si vyzkoušet individuálně. Hodně našich návštěvníků začínalo soukromými lekcemi a když se dostali do formy, začali chodit na skupinové lekce. Ale nebojte se přijít na skupinovou lekci rovnou. Všem nově příchozím věnujeme i na skupinové lekci zvýšenou pozornost a na stanovištích máte vždy nějakou alternativní zátěž, nebo alternativní cvik tak, abyste ho zvládli zacvičit.

Co si mám vzít s sebou na cvičení?

Především dobrou náladu a chuť do cvičení. Máme zde dobrou partu a věříme, že zapadnete. Dále si však s sebou také vezměte vhodnou (a čístou!) obuv do tělocvičny, tedy nějaké sálové tenisky. Dále ručník a nějaké pití. V případě, že si ručník zapomenete, máme zde ručník k zapůjčení jako placenou službu, stejně tak jako je v naší lednici vždy k dispozici k zakoupení nějaké pití.

Mám zdravotní problémy, mohu cvičit i s tím?

Pokud máte zdravotní problémy, vždy konzultujte s Vaším lékařem a s/nebo terapeutem, jaké cviky můžete, a jakým se vyhnout. My cvičení a cviky přizpůsobíme Vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu. Ve svém vlastním zájmu si nenechávejte případné zdravotní problémy pro sebe a vždy si nechte od lékaře posoudit co a v jaké intenzitě můžete cvičit.

Mám nepravidelnou pracovní dobu, resp. volno - mohu cvičit i dopoledne?

Ano, je to možné. Pro ty, kteří z nějakých důvodů chtějí nebo mohou cvičit v časech mimo standardně plánované skupinové lekce nabízíme soukromé lekce. V našem objednávkovém kalendáři si snadno sami najdete volný čas a soukromou lekci si zde můžete rezervovat. Stejně tak je i na Vás, co bude obsahem soukromé lekce. Vybírat si můžete ze všech našich lekcí, případně se domluvit na speciálních soukromých lekcích (např. snižování nadváhy, posilování, fyzická kondice pro určitý sport apod.).

Poskytujete i konzultace v oblasti výživy?

Konzultace v oblasti výživy poskytujeme a je to součástí naší běžné komunikace se zákazníky v rámci skupinových i soukromých lekcí. Rádi se s Vámi podělíme o naše znalosti a zkušenosti, navíc řadu informací můžete nalézt na našem blogu věnovanému výživě.

Jak mohu lekce objednat?

Rezervace soukromých i skupinových lekcí si můžete objednat v našem rezervačním kalendáři (odkaz Fitness klub/Rezervace lekcí). Pro rezervace je nutné se v systému zaregistrovat resp. přihlásit. Nezapomeňte uvést způsob platby a zkontrolovat, že Vám na e-mail přišlo potvrzení Vaší rezervace. Systém 2 hodiny před zahájením lekce kontroluje počet přihlášených osob a v případě, že se na lekci nepřihlásí minimální počet osob (zpravidla alespoň 3), lekce se automaticky ruší a Vy obdržíte e-mailem oznámení o zrušení lekce z důvodu nenaplnění minimální kapacity. Pokud máte lekci předplacenou, peněžní prostředky se Vám automaticky převedou zpět na permanentku nebo do kreditu a můžete je čerpat na další lekci. Na druhou stranu pokud zjistíte, že se na rezervovanou lekci nemůžete dostavit, je nutné rezervaci nejpozději do dvou hodin před jejím zahájením zrušit, jinak Vám částka předplacená na lekci propadne na penalizaci. Pokud Vám systém nebude jasný, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme.

Lze si zakoupit permanentku?

Ano, je to možné. Nabízíme permanentky na 5 nebo 10 vstupů. Permanentky jsou cenově zvýhodněny, ale lze je čerpat pouze na zakoupené typy lekcí. Je také nutné hlídat si platnost permanentek pokud z různých důvodů nemůžete dlouhodobě chodit na lekce. Každá permanentka má určen omezený, avšak dostatečně dlouhý časový rámec pro její čerpání, který je nutné si kontrolovat. Částky za propadlé permanentky nevracíme. Ceny lekcí a permanentek naleznete na odkaze Fitness klub/Ceník.

Nezodpověděli jsme všechny Vaše otázky?

Pokud jsme nezodpověděli všechny Vaše otázky a chcete více informací, nebo si dojednat informační schůzku, kde Vám vše můžeme ukázat a zodpovědět vše, co Vás s provozem našeho funkčního fitness zajímá, kontaktujte nás na telefonu nebo e-mailu. Kontaktní informace i s mapou umístění tělocvičny naleznete na odkazu Kontakty.

Tabata

Tabata – velký třesk Když před řadou let (1996) přišel japonský vědec Izumo Tabata s tímto koncep...

Core

Core – střed těla, střed vesmíru Silný střed těla, je v tělocvičně základ. Bez silného středu těl...

Workout

Workout – pokud máte rádi sílu Lekce Workoutu jsou určeny všem, kteří se chtějí věnovat posilován...

CrossFarmer

CrossFarmer – hit celebrit CrossFarmer má základy v populárním Crossfitu. Tento hybridní trénink ...

Boxing Fitness Academy

Boxing Fitness Academy – kondiční fitness box pro všechny Chcete spálit pořádné množství kalorií,...

Ladyfit

LadyFit – cvičení v rytmu hitů Maximálně sladit frekvenci cvičení s rytmickou hudbou - to je to, ...

Kruhový trénink

Kruhový trénink – komplexní a funkční cvičení Kruhový trénink je vlajková loď a zlatý standard ka...

Osobní trenér

Osobní trenér – pro ty, kteří potřebují individuální přístup Lekce s osobním trenérem jsou určeny...

Ceník

CENÍK JEDNORÁZOVÝCH VSTUPŮ Profi trenažér 170Kč 1 hod. na trenažéru 60 min. délka ...

Rezervace lekcí

...