🎄 Vážení příznivci Ippongear,
S blížícími se svátečními dny bychom Vás rádi informovali o omezeném provozu našeho e-shopu. Poslední den pro odeslání objednávek před Vánocemi je 15.12.2023. Objednávky přijaté do tohoto data budeme usilovně expedovat, aby k Vám dorazily pokud možno nejpozději do 22.12.2023.
Od 16.12.2023 do 7.1.2024 bude náš centrální sklad uzavřen z důvodu svátků a inventury. V tomto období bude možné objednávat, ale odesílání zboží bude obnoveno až od 8.1.2024. Děkujeme za Vaši podporu a přejeme Vám krásné a pohodové svátky plné radosti a odpočinku.
Tým Ippongear

Grand Slam Kazaň 2021

2021-grand-slam-kazan-david-pulkrabek-2

Do jednoho z největších ruských měst, tatarstánského hlavního města Kazaně, se vypravila poměrně malá česká judistická reprezentace: Věra Zemanová (-57 kg), David Pulkrábek (-60 kg) a David Klammert (-90 kg). Grand Slam mohl přinést důležité body do olympijské kvalifikace, zejména pro oba mužské zástupce, kteří se zatím pohybují na hraně kvalifikace. A jak čeští judisté v Kazani uspěli?

Věra Zemanová (-57 kg)

V prvním kole si Věra Zemanová dokázala skvěle poradit s Donne Breytenbachovou (RSA), když nejprve zabodovala za wazari a o necelou minutu později i na ippon (jime waza). Ve druhém kole nastoupila proti Marice Perišičové (SRB). Srbce se po minutě a půl podařilo na tomoe nage skórovat za wazari a přestože se Věra Zemanová velmi snažila, bodovat se ji nepodařilo a v turnaji skončila.

David Pulkrábek (-60 kg)

Davida čekal v prvním kole Diego Rea (ITA) a náš judista si s ním poradil skvěle. Půl minuty před koncem zabodoval na kata gurumu a vedení si pohlídal až do konce zápasu. Stejnou techniku použil jako i pro své vítězství v druhém kole, když krásně protočil v golden skóre Davuda Mammadsoya (AZE). Ve čtvrtfinále ho však čekal velmi silný soupeř - mistr světa z roku 2019 Lukhumi Chkhvimiani (GEO). David skvěle bojoval, bez respektu a i když v pěkném zápase nakonec podlehl na Gruzíncův kontr jeho korejské seoi nagy, předvedl velmi pěkný výkon. Mimochodem gruzínský judista nakonec tuto kategorii v Kazani vyhrál. A to, že se českému reprezentantovi na tatami v Kazani daří i proti velkým favoritům potvrdil David Pulkrábek hned v následujícím zápase repasáže, když dokázal skvělým výkonem porazit 5. muže světového žebříčku Sharafuddina Lutfillaeva (UZB). Nejprve zabodoval po necelé minutě zápasu na seoi nagu za wazari a poté 40 s před koncem zápasu získal ippon za kontr Uzbekovi de ashi harai. V boji o bronz nastoupil náš judista proti Daurenu Syukenovi (KAZ). Velmi vyrovnaný zápas nakonec rozhodla napomenutí. Ta sice postupně sbírali oba judisté, ale David Pulkrábek byl bohužel ten, který jako první získal třetí šido po téměř třech a půl minutách golden skóre. David v Kazani velmi pěkným výkonem obsadil 5. místo a my mu k umístění a hlavně k výkonu GRATULUJEME!

David Klammert (-90 kg)

David Klammert dostal v prvním kole za soupeře Khusena Khalmurzaeva (RUS). Bratr slavnějšího Khasana Khalmurzaeva (olympijského vítěze z Ria v kat. -81 kg) je bronzový medailista z ME 2019 a je členem velmi silné ruské reprezentace. Navíc mu měl David Klammert co vracet - v jediném vzájemném zápase, který se odehrál v čínském Hohhotu (2017) mu český judista podlehl na šida. David podal velmi bojovný výkon tak, jak je u něj zvykem. Velmi vyrovnaný zápas rozhodovalo golden skóre a v tom, na začátku třetí minuty neuhlídal David Khalmurzaevovu ashi wazu. Náš judista tak v turnaji skončil.

2021-grand-slam-kazan-david-pulkrabek