🎄 Vážení příznivci Ippongear,
S blížícími se svátečními dny bychom Vás rádi informovali o omezeném provozu našeho e-shopu. Poslední den pro odeslání objednávek před Vánocemi je 15.12.2023. Objednávky přijaté do tohoto data budeme usilovně expedovat, aby k Vám dorazily pokud možno nejpozději do 22.12.2023.
Od 16.12.2023 do 7.1.2024 bude náš centrální sklad uzavřen z důvodu svátků a inventury. V tomto období bude možné objednávat, ale odesílání zboží bude obnoveno až od 8.1.2024. Děkujeme za Vaši podporu a přejeme Vám krásné a pohodové svátky plné radosti a odpočinku.
Tým Ippongear

European Open Zagreb 2021

 2021-european-open-zagreb-ceremonial-jiri-petr

Na víkendové Judo European Open se do Záhřebu vydala poměrně velká výprava 23 českých judistek a judistů. Závody se staly vítanou příležitostí pro ostrý zápasový test širší české reprezentace. Podívejme se tedy, jak se jednotlivým judistům dařilo:

Radek Rýpar (-60 kg)

Pral se velmi pěkně, přesto hned v prvním zápase podlehl Pedro Gomez Llorenzovi (ESP) v samotném závěru zápasu.

Antonín Dvořáček (-60 kg)

Největší česká radost nejen sobotního programu. Antonín Dvořáček se představil ve skvělé formě a parádní jízdou turnajovým pavoukem se dostal až do finále nejnižší váhové kategorie mužů. Postupně zdolal Davida Fergusona (GBR), Alberta Carranza Morena (ESP), Ilaye Yehudaie (ISR), Lionela Schwandera (SUI), Dilshota Khalmatova (UKR) a podlehl až ve finále Roie Rosenovi (ISR). Skvělým výkonem Antonín Dvořáček navázal na své letošní 5. místo na European Open v Praze, získal stříbrnou medaili a s ní zaslouženě určitě i velkou porci zdravého sebevědomí do dalších soutěží. VELMI GRAGULUJEME!

2021-zagreb-european-open-antonin-dvoracek

Michaela Kulíková (-63 kg)

Velmi povedené závody předvedla teplická odchovankyně Michaela Kulíková. Nejprve porazila Irene Camus Hernaezovou (ESP) a poté Natálii Kropskou (POL). Ve čtvrtfinále pak sice nestačila na Joanne Van Lieshoutovou (NED), ale v repasáži dokázala opět zabrat a porazila Anastasii Antipinovou (UKR). V boji o bronz pak podlehla Lauře Fazliuové (KOS) a i když to tentokrát necinklo, předvedla Michaela Kulíková v Záhřebu velmi sympatický výkon. GRATULUJEME!

Matyáš Kalous (-73 kg)

Podlehl svému úvodnímu soupeři Andreu Spicugliu (ITA).

Adam Bydžovský (-73 kg)

Podlehl svému úvodnímu soupeři Vladyslavu Kolobovi (UKR).

Marcel Mravec (-73 kg)

Podlehl svému úvodnímu soupeři Oleksandru Koshliakovi (UKR).

Tomáš Binhak (-73 kg)

Podlehl svému úvodnímu soupeři Matthijsu Van Hartenovi (NED)

Eduard Zděnovec (-73 kg)

Podlehl svému úvodnímu soupeři Naimu Mattovi (SUI(

Daniel Pochop (-73 kg)

Nejprve zdolal Lva Smagina (UKR), poté Emanuele Bruna (ITA), ale poté v boji o čtvrtfinále bohužel nepřešel přes Augusta Meloniho (ITA).

Alice Matějčková (-78 kg)

Předvedla v neděli také pěkný výkon. Nejprve si zvítězila s Marií Hoelwartovou (AUT), poté i s Petrunjelou Pavicovou (CRO) a podlehla až v boji o finále s Alessandrou Prosdocimovou (ITA). V boji o třetí místo ji čekala Paulina Dziopa (POL) a Alice Matějčková prokázala svoji dobře načasovanou formu, když dokázala ipponem udělat za svým záhřebským vystoupením bronzovou tečku. VELMI GRATULUJEME!

2021-zagreb-alice-matejckova-2

Jaromír Musil (-81 kg)

Jaromír Musil patří k našim nejzkušenějším reprezentantům a vždy si svoje na tatami odvede. Bylo tomu tak i v Záhřebu. Nejprve zdolal Marka Van Dijka (NED), poté Manuela Rodrigueze (POR), ale o postup do čtvrtfinále trochu nešťastně prohrál s Alexem Bartem (SVK).

Ivan Petr (-81 kg)

Také brněnský odchovanec Ivan Petr patřil v naší výpravě k těm zkušenějším a i on měl podobnou cestu turnajovým pavoukem jako Jaromír Musil. V úvodním souboji porazil Ziga Broda (SLO), v dalším kole zvítězil nad Din Yaacovem Gemerem (ISR), ale v boji o postup do čtvrtfinále ho zastavil Hievorh Manukian (UKR).

Pavel Švec (-81 kg)

Podlehl svému úvodnímu soupeři Gergelymu Nerpelovi (HUN).

Michal Pfaf (-81 kg)

Michal Pfaf dokázal v prvním kole porazit domácího borce Olivera Makaroviče (CRO), ale v dalším kole podlehl Jusovi Meciloskovi (SLO).

Alexandr Sojka (-81 kg)

Podlehl svému úvodnímu soupeři Scottu Cusackovi (GBR).

Radomír Musil (-81 kg)

Podlehl svému úvodnímu soupeři Marinu Vujičovi (CRO).

Daniel Pintera (-81 kg)

Podlehl svému úvodnímu soupeři Benedeku Tóthovi (HUN).

Adam Kopecký (-81 kg)

Ani Adamu Kopeckému se v Záhřebu nezadařilo a ve svém úvodním zápase podlehl Wachidu Borchašvilimu (AUT).

Mikuláš Meško (-90 kg)

Podlehl svému úvodnímu soupeři Sebastianu Oldakovi (POL).

David Dudy (-90 kg)

Podlehl svému úvodnímu soupeři Guyi Gurevitchovi (ISR).

Jiří Petr (-90 kg)

Další z brněnských judistů Jiří Petr předvedl v Záhřebu skvělý výkon. Dokázal postupně zdolat Marca Sabater Braua (ESP), Stanislava Gunchenka (UKR), Marka Bubanja (AUT), Mihaila Cirice (SRB) a dokráčel tak až do finále, ve kterém se utkal Lorenzem Riganem (ITA). Přestože se náš judista maximálně snažil, byl tentokrát Ital nad jeho síly. Jiřího Petra to však mrzet nemusí, protože si parádní jízdou turnajovým pavoukem dokázal dojet pro stříbrnou medaili. VELMI GRATULUJEME!

Martin Bezděk (-90 kg)

V prvním kole si dokázal poradit se Simone Pensou (ITA), ale jeho další cestu turnajem zastavil Vitalii Shepel (UKR).

Matěj Silvester (-100 kg)

Podlehl svému úvodnímu soupeři  Shpati Zekajovi (KOS).

 2021-european-open-zagreb-ceremonial-antonin-dvoracek

2021-european-open-zagreb-ceremonial-alice-matejckova